Medlemmar

Audio Video – www.audiovideo.se
Butikskedja inom konsumentelektronik
Kontakt: Ivar Handeland – ivar.handeland@electra.se

Canal Digital – www.canaldigital.se
Distributör av Digital-TV via parabol, kabel och bredband
Kontakt: Lars Jungerth – lars.jungerth@canaldigital.se

Com Hem – www.comhem.se
TV-distributör och bredbandsleverantör
Kontakt: Joel Westin – joel.westin@comhem.com

Discovery Networks Sweden – www.discoverynetworks.se
TV-företag med bland annat Kanal 5, Discovery och Eurosport
Kontakt: Erik Landt – erik_landt@discovery.com


Elgiganten – www.elgiganten.se
Detaljhandelsföretag inom konsumentelektronik
Kontakt: Jessica Wallin – press@giganten.se

Euronics – www.euronics.se
Butikskedja inom konsumentelektronik
Kontakt: Peter Håkansson – peter.hakansson@euronics.se

Eyevinn Strategy – www.eyevinnstrategy.se
Konsulter inom media och telekom
Kontakt: Jens Häger – jens.hager@eyevinnstrategy.se

Grundig – www.grundig.se
Leverantör av konsumentelektronik
Kontakt: Kjetil Mikkelborg – kjetil.mikkelborg@grundig.com

LG – www.lg.com/se
Leverantör av konsumentelektronik
Kontakt: Erik Åhsgren – erik.ahsgren@lge.com

Media Markt – www.mediamarkt.se
Detaljhandelsföretag inom konsumentelektronik
Kontakt: Anna Sjödin – sjodina@media-saturn.com

Panasonic – www.panasonic.se
Leverantör av konsumentelektronik
Kontakt: Jonas Eriksson – jonas.eriksson@eu.panasonic.com

Samsung – www.samsung.se
Leverantör av konsumentelektronik
Kontakt: Magnus Nilsson – magnus.nilsson@samsung.se

Sappa – www.sappa.se
TV-operatör
Kontakt: hej@sappa.se

SES Astra – www.ses.com
Astra är ett satellitsystem i Europa för TV-sändningar direkt till hemmen (DTH)
Kontakt: Nils-Filip Abrahamsson – nils-filip.abrahamsson@ses.com

SVT – www.svt.se
Sveriges public service-TV
Kontakt: Per Björkman – per.bjorkman@svt.se

Telenor – www.telenor.se
Leverantör av kommunikationstjänster inom tele-, data- och multimedia
Kontakt: Sigge Lundqvist – sigge.lundqvist@telenor.com

Teracom Group – www.teracom.se
Driver sändarstationerna i det digitala marknätet
Kontakt: Håkan Axén – hakan.axen@teracom.se

TP Vision (Philips TV) – www.philips.se
Leverantör av konsumentelektronik
Kontakt: Pär Josefsson – par.josefsson@philips.com

Turner Nordic and Baltic – www.nonstop.tv
Driver och distribuerar nischade TV-kanaler
Kontakt: Lenny Pettersson – lenny.pettersson@turner.com

Viasat – www.viasat.se
TV-distributör med ett antal egna film- och sportkanaler
Kontakt: Michael Bärlin – michael.barlin@viasat.se